دانلود کتاب در مورد پرورش سبزی

دانلود کتاب در مورد پرورش سبزی

دانلود کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود کتاب در مورد پرورش سبزی

سالم چیزی است که با احساس آن می دانید: حفر آن آسان است و به خوبی زهکشی می شود.

اگر مشخص نیست کدام نوع خاک را دارید ، یک نمونه را برای کمک به آزمایشگاه آزمایش خاک مورد تایید دولت بفرستید . اما همچنین می توانید نوع خاک را با بررسی بافت آن بررسی کنید. ارزش ماله را بردارید و آن را در دستان خود قرار دهید. آیا احساس ریزش می کند؟ شن زیاد است. پودری است؟ لجن زیاد آیا هنگام خیس چسبناک است؟ خاک رس زیاد است. ترکیبی از این سه نوع و در آن نسبت های مشخص ، بافت خاک باغچه شما را تعیین می کند. این بافت بر زهکشی و در دسترس بودن مواد مغذی تأثیر می گذارد.

شما خاکی تاریک ، خرد ، و به معنای واقعی کلمه مملو از حیات می خواهید. خوشبختانه ، مهم نیست که چه بافتی باشد ، می توان با ترکیب مواد آلی در آن ، خاک را به مرور بهبود داد. به عنوان مثال خاک های شنی را در نظر بگیرید. آنها از ذرات بزرگ خاک تشکیل شده اند ، بنابراین آب و مواد مغذی نسبتاً سریع از شکاف عبور می کنند. افزودن مواد آلی (به طور معمول کمپوست ) به خاک شنی کمک می کند تا فضای بین ذرات شن و ماسه پر شود ، که به حفظ رطوبت و مواد مغذی برای استفاده گیاهان کمک می کند.دانلود کتاب در مورد پرورش سبزی

خاکهای رس کاملاً برعکس است . آنها حاوی ذرات بسیار کوچک و متراکم بسته بندی شده هستند که رطوبت را در خود نگه می دارند اما فضای زیادی برای ریشه گیاهان فراهم نمی کنند. کمپوست به جداسازی ذرات ریز ریز کمک می کند تا آب بتواند آزادتر تخلیه شود و ریشه گیاه اکسیژن مورد نیاز را بدست آورد.

برای آماده سازی خاک خود برای کاشت ، هرگونه اصلاحیه مورد نیاز مانند کمپوست را پخش کنید و آنها را با پنجه یا گلدان در خاک کار دهید. از پا گذاشتن بر روی خاک تازه کاشته شده خودداری کنید در غیر این صورت آن را جمع و جور کرده و تمام کارهای سخت خود را لغو می کنید. سپس سطح را صاف کرده و کاملاً آب دهید. قبل از کاشت اجازه دهید که بستر چند روز استراحت کند تا اصلاحات خاک بتوانند کار خود را انجام دهند.

row cropping vegetables

اعتبار: دانا گالاگر
برنامه ریزی چیدمان باغ سبزیجات
هنگامی که نقشه باغ سبزیجات خود را طراحی می کنید ، کشت ردیفی یا کشت فشرده (مزایای هر یک از آنها وجود دارد!) را انتخاب کنید.دانلود کتاب در مورد پرورش سبزی

ردیف زراعی
گیاهان را در یک ردیف با فاصله حداقل 18 اینچ قرار دهید تا بتوانید به راحتی بین آنها راه بروید. این روش برای باغ های بزرگ سبزیجات بیشترین معنا را دارد زیرا ردیف ها استفاده از تجهیزات مکانیکی مانند پنجه برای مبارزه با علف های هرز را آسان می کنند. نکته منفی این است که فضایی که برای مسیرهای پیاده روی در نظر گرفته شده است باعث کاهش تعداد سبزیجاتی می شود که می توانید بکارید.

نکته باغ آزمایشی: گیاهان بلند مرتبه در ضلع شمالی باغ به خوبی عمل می کنند. این شامل گیاهان بلند مرتبه مانند گوجه فرنگی و گیاهانی است که می توانند روی تکیه گاههای عمودی ، از جمله نخود فرنگی ، خیار و لوبیا کاشته شوند . با ساختن ملافه مخصوص قاب A برای پرورش سبزیجات ، پس انداز کنید.

کشت شدید
بهره وری باغ خود را با برداشت شدید افزایش دهید ، به این معنی که دو یا سه گیاه را در بستری به عرض تقریباً 4 فوت (معروف به یک ردیف وسیع) نزدیک به هم قرار دهید. بذرها کاشته می شوند یا پیوندها قرار داده می شوند تا برگ آنها در بلوغ به سختی لمس شود. این روش که تقریباً از هر اینچ مربع از خاک تهیه شده استفاده می کند ، برای اکثر انواع سبزیجات ، به استثنای گیاهان انگور (مانند خیار) ، به خوبی کار می کند. نکته منفی این روش این است که شما باید با دست علف های هرز کنید زیرا گیاهان خیلی نزدیک به هم رشد می کنند.دانلود کتاب در مورد پرورش سبزی

روش فوت مربع ، که در آن شما یک تختخواب باغچه 4 4 4 فوت برجسته را با استفاده از یک شبکه فیزیکی (مانند نوارهای مشبک) به مربع های 1 فوت تقسیم می کنید ، یک نسخه تخصصی از محصول شدید است . برای پر کردن چنین بستری با کناره های 6 اینچ بالا ، به 8 فوت مکعب خاک باغ با کیفیت عالی نیاز دارید. فرمول کاشت ساده است: 1 بوته بزرگ در هر متر مربع 1 1 1 فوت. 4 گیاه بزرگ در هر مربع ؛ 9 بوته متوسط ​​در هر مربع ؛ و 16 بوته کوچک در هر مربع. به میل خود مخلوط و مطابقت دهید.

نکته باغ آزمایشی: مهم نیست که چقدر از علف های هرز متنفر هستید ، این کار را در اولویت قرار دهید. علف های هرز با سبزیجات برای آب ، مواد مغذی و نور رقابت می کنند. مخصوصاً در اوایل فصل آنها را تحت کنترل داشته باشید.دانلود کتاب در مورد پرورش سبزی

scoop of dirt in trowel

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.