دانلود کتاب در مورد پرورش اسب

دانلود کتاب پرورش اسب

دانلود کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود کتاب در مورد پرورش اسب

است ، اما موارد بسیار زیادی وجود دارد که ما می توانیم با سونوگرافی ببینیم که در مدیریت اصلاح نژاد تأثیر می گذارد.”

ولفسدورف می گوید ، نتایج لمس و سونوگرافی اغلب مراحل بعدی را در موارد غیر طبیعی تعیین می کند. وی می گوید: “آنچه در رحم او می بینیم ، نوع فرهنگ و سیتولوژی را برای انجام و شناسایی عوامل بیماری زا تعیین می کند.”

او می گوید این کار را معمولاً در مادیان هایی انجام می دهد که دارای رحم “گشاد و ساقی” هستند ، مانند ماسک های مسن تر ، آنهایی که دارای کره کره متعدد یا سابقه آندومتریت هستند ، برای یافتن التهاب و عفونت. این مادیان ها به دلیل اختلال در ترشح رحم ، ممکن است مستعد ابتلا به آندومتریت ناشی از تولید مثل نیز باشند.دانلود کتاب در مورد پرورش اسب

نمونه برداری از آندومتر اطلاعات دیگری به ارزیابی اضافه می کند. دامپزشک با استفاده از این روش قطعه ای از آندومتر را از نظر میکروسکوپی ارزیابی می کند تا ناهنجاری هایی مانند التهاب ، بافت اسکار در اطراف غدد و عروق و لنفاوی متسع را جستجو کند. ارزیابی بافت آندومتر می تواند به دامپزشک کمک کند تا احتمال بارداری مادیان را حفظ کرده و بارداری را تا پایان ادامه دهد.

اگر دامپزشک به اطلاعات بیشتری در مورد مادیان نیاز داشته باشد ، می تواند معاینه هیستروکوپیک را انجام دهد که شامل قرار دادن آندوسکوپ در رحم برای یافتن ناهنجاری هایی از قبیل اجسام خارجی ، چسبندگی یا پلاک های قارچی / باکتریایی است. دانلود کتاب در مورد پرورش اسب

اطلاعات جمع آوری شده در طول آزمون صحت تولید مثل می تواند دامپزشک شما را به توصیه برخی از روش های مدیریتی یا درمان قبل از تولید مثل راهنمایی کند.

مرحله 3: دوچرخه سواری مادیان را دریافت کنید.
اکنون که دامپزشک شما هرگونه مشکلات تولیدمثلی احتمالی را تشخیص و درمان کرده است ، باید قبل از تولید مثل مطمئن شوید که مادیان شما به طور معمول دوچرخه سواری می کند. مادیان ها از نظر فصلی از نوع پلی استر هستند ، به این معنی که در دوره های طولانی روز مانند بهار و تابستان چرخه می خورند و به گرما می روند. با این حال ، برخی از مادیان ها در طول سال چرخه می کنند.

بسیاری از پرورش دهندگان ، به ویژه پرورش دهندگان اصیل ، سعی می کنند مادیان های خود را در اواخر زمستان یا در بهار باردار کنند ، بنابراین اوایل سال به کره کره می رسند. بنابراین ، ممکن است لازم باشد دوچرخه سواری مادیان را در زمستان انجام دهید ، زمانی که او معمولاً در بیهوشی قرار دارد (زمانی که فحلی ندارد). پرورش دهندگان می توانند مادیان ها را با استفاده از روش هایی مانند نور مصنوعی و / یا هورمون درمانی به چرخه سواری تحریک کنند. (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوچرخه سواری مادیان ، به TheHorse.com/166159 مراجعه کنید .) دانلود کتاب در مورد پرورش اسب

ولفسدورف می گوید ، با كوتاه شدن شب ها و افزایش نور روز (یا با تأثیر نور مصنوعی یا هورمون درمانی) ، سطح ملاتونین در بدن پایین می آید و باعث ترشح هورمون آزاد كننده گنادوتروپین (GnRH) می شود.

وی توضیح می دهد: “سپس GnRH به غده هیپوفیز قدامی می رود ، كه عمل ترشح هورمون فولیكول (FSH) و هورمون لوتئین كننده (LH) را بر عهده دارد.” “و کسانی که تخمدان ها را تحت تأثیر قرار می دهند ، رشد فولیکولی را تحریک می کنند.”

مادیان فولیکول ها را می سازد و برگشت می دهد تا جایی که یک فولیکول غالب ایجاد می شود که استروژن کافی تولید می کند تا اولین فحلی قوی ایجاد شود ، همچنین به عنوان گرما شناخته می شود.

ولفسدورف می گوید: “سپس هورمون لوتئینیزه تخمک گذاری (در فولیکول غالب) را ایجاد می کند.” “مادیان از بی حسی ، جایی که دوچرخه سواری نمی کند ، طی یک دانلود کتاب در مورد پرورش اسب

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.