دانلود کتاب در مورد حجامت

دانلود کتاب در مورد حجامت

دانلود کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود کتاب در مورد حجامت

طور قانع کننده ای به آن پاسخ داده باشند. در واقع ، یک بررسی در سال 2015 از شواهد نشان داد که حجامت ممکن است باعث تسکین درد مزمن گردن یا کمر شود ، اما کیفیت شواهد برای نتیجه گیری قاطع بسیار محدود است.دانلود کتاب در مورد حجامت

یک مشکل این است که انجام یک مطالعه با کیفیت در مورد حجامت سخت است. بهترین مطالعات “آزمایشات کنترل شده با دارونما کور” است که در آن نه بیمار و نه محقق می دانند که کدام درمان (واقعی یا دارونما) برای یک موضوع مطالعه انجام شده است. هنگامی که داروها مورد مطالعه قرار می گیرند ، تهیه یک قرص دارونما مشکل نیست. ایجاد یک مقایسه کننده دارونما قانع کننده برای حجامت بسیار دشوارتر است. علاوه بر این ، اندازه گیری درد می تواند امری دشوار باشد و اثر دارونما – بهبود مربوط به انتظار سود – می تواند بسیار قدرتمند باشد.

هنوز هم مطالعاتی انجام شده است که طب سوزنی واقعی را با طب سوزنی قانع کننده اما ج01445241 (یا “ساختگی”) مقایسه می کند. مطالعات مشابه حجامت ممکن است باشد. و اگر حجامت واقعاً کمک کرد ، ممکن است برای شما مهم نباشد که این به دلیل اثر دارونما است.

آیا حجامت خطراتی دارد؟ دانلود کتاب در مورد حجامت

اکثر کارشناسان موافق هستند که حجامت بی خطر است. تا زمانی که افراد تحت درمان از تغییر رنگ دایره ای (که در طی چند روز یا هفته کمرنگ می شود) اهمیتی ندهند ، عوارض جانبی محدود به خرج کردن در حین مکش پوست است. کاملاً غیرمعمول است که حجامت مشکل جدی ایجاد کند (اگرچه به ندرت عفونت های پوستی گزارش شده است).

پس چه بعدی؟ دانلود کتاب در مورد حجامت

اگر می خواهید قبل از اقدام به درمان شواهد قانع کننده ای درباره اثربخشی داشته باشید ، ممکن است بخواهید فعلاً حجامت را منتقل کنید. اما اگر می خواهید امری ایمن را امتحان کنید و ممکن است به دردهای خاصی کمک کند (و احتمالاً سایر بیماری ها) ، به نظر می رسد نکات منفی اصلی تغییر رنگ موقتی پوست و هزینه آن باشد – تخمین می زنم که از 30 تا 80 دلار برای هر درمان آنلاین باشد . برخی از افراد فقط “در صورت لزوم” به آن مبتلا می شوند اما برخی دیگر ممکن است 102ه یا حتی بیشتر اوقات به آن مبتلا شوند. تحقیقات آینده می تواند اثبات کند که حجامت به اندازه ادعاهایی که وجود دارد خوب است – اما باید منتظر نتایج مطالعات با کیفیت بالا باشیم تا بدانیم درست است.

اطلاعات مرتبط: نامه بهداشت هاروارد دانلود کتاب در مورد حجامت

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.