دانلود رایگان کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر

دانلود کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عقده های قاعده ای – ردیاب الگو
عقده های قاعده ای مغز شما از نظر فنی گروهی از هسته ها است که به عنوان گروهی واحد عمل می کند و نقشی اساسی در شکل گیری عادت و یادگیری مرحله‌ای دارد.
همچنین تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از سیستم های مغز با روش های پیچیده ای با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و لزوما نمی توان عقده های قاعده ای را به عنوان “قسمت عادت مغز” جدا کرد. علوم اعصاب ، گرچه مفید است ، اما نمی تواند به طور دقیق نحوه کار مغز را توضیح دهد.این بدان معنا نیست که فریبکارانه یا نادرست است ، بلکه یک نگاه اجمالی کوچک به یک رمز و راز بزرگ است. عملکرد مغز بسیار پیچیده است به طوری که علم مدرن هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری دارد. همانطور که گفته شد ، دانستن اینکه عقده های قاعده ای بازیگر اصلی در شکل گیری عادت است مفید خواهد بود .هنگامی که با تجربه ، آزمایش و حس خوب همراه شود ، دانش محدود ما از عملکرد مغز ، یک متحد قدرتمند برای رشد شخصی خواهد بود. دانلود رایگان کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر
مطالعه لرمیت بر روی افراد دارای لوب پیشانی ناکارآمد یا آسیب دیده ، اهمیت عملکرد اجرایی مغز را به ما نشان داد ، که می تواند مانع از انجام کارهای نامطلوب شود .اما وقتی که عقده های قاعده ای آسیب ببیند یا عملکرد نامناسبی داشته باشد چه اتفاقی می افتد ؟ در این مورد هم مطالعه ای وجود دارد .این مطالعه نشان می دهد که عقده های قاعده ای آسیب دیده یا ناکارامد باعث می شود توانایی خود را در داشتن هرگونه عادت از دست دهید .
محققان سه گروه از افراد را گرد هم آوردند – افراد سالم ، بیماران مبتلا به پارکینسون و افراد با مشکل حافظه . بیماران مبتلا به پارکینسون کسانی هستند که مغز آنها به دلیل مرگ سلولی تلاش می کند انتقال دهنده عصبی به نام دوپامین را به عقده های قاعده ای منتقل کند. که این باعث اختلال در عملکرد عقده های قاعده ای می شود.
به شرکت کنندگان چهار کارت با اشکال تصادفی روی آنها داده شد و از آنها خواسته شد که پیش بینی کنند که آیا هر کارت به معنای باران است یا آفتاب.ایجاد آگاهانه روابط بین کارتها و نتایج بسیار دشوار است ، اما یک الگوی ظریف وجود دارد که می تواند ناخودآگاه انتخاب شود. ۵۰ آزمایش وجود داشت و پس از حدود ده آزمایش ، هم شرکت کنندگان عادی و هم شرکت کنندگان با حافظه از دست رفته به تدریج درصد حدس خود را از ۵۰٪ به ۷۰-۶۵٪ بهبود دادند. ضمیر ناخودآگاه آنها الگوهایی را پیشنهاد میکرد که نشان دهنده باران یا آفتاب بود. با این حال ، شرکت کنندگان با بیماری پارکینسون از ۵۰٪ پیشرفت نکردند. بدون یک عقده های قاعده ای سالم ، مغز آنها نمی توانست الگوها را تشخیص دهد (و بنابراین ، ایجاد عادت های جدید برای آنها دشوار است).
از این مطالعات می توانیم ببینیم که مغز ، به عبارتی ساده تر ، یک سیستم دو بخشی از تصمیم گیری اجرایی و تشخیص الگو برای رفتارهای خودکار است.عملکردهای قشر پیش پیشانی می توانند پویا و پاسخگو باشند ، اما از مقدار زیادی انرژی (و اراده) استفاده می کنند . عملکردهای خودکار عقده های قاعده ای موثر و کارآمد است. آن‌ها برای ما انرژی ذخیره می‌کنند و از وظایفی که نیاز به نظارت مداوم ندارند مراقبت می‌کنند .
این امر منجر به توجه به امر بعدی می شود – چگونه می توانیم خودمان را وادار کنیم که کارها را به طور مداوم با این دو جزء مغز انجام دهیم؟
قبل از اینکه یک رفتار به عادت تبدیل شود ، دو راه برای ادامه کار خود انگیزه و قدرت اراده است . قبل از خواندن فصل بعدی ، خداحافظی نهایی خود را با انگیزه بگویید ، زیرا دیگر نیازی به آن نخواهید داشت.

بخش ۳ دانلود رایگان کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر
انگیزه در مقابل قدرت اراده
بسته به اینکه چه کسی مسئولیت را بر عهده دارد ، احساسات یا خدمت می کنند و یا تسلط دارند – جیم ران

من در شرف آزاد کردن خشم ، نسبت به انگیزه به عنوان یک استراتژی شروع هستم ، اما انگیزه و اراده استراتژی های جایگزین نیستند. آنها رابطه مهمی با یکدیگر دارند که نمودار زیر نشان می دهد. فرضیه اولیه این فصل این نیست که انگیزه چیز بدی است ، بلکه یک استراتژی غیرقابل اطمینان برای تغییری پایدار است .
حالا ، قبل از اینکه حرفم را قطع کنید و بپرسید ، “عادت های کوچک کجا هستند؟” لحظه ای به من فرصت دهید تا توضیح دهم. من یک نمودار ساده در زیر ایجاد کرده ام تا رابطه بین اراده و انگیزه را نشان دهد.

 

هزینه اراده
سطح انگیزه
توضیح نمودار : انگیزه محور افقی است و هزینه اراده محور عمودی. وقتی انگیزه در اوج خود باشد (گوشه پایین سمت راست) ، هزینه اراده صفر یا ناچیز است.این بدان دلیل است که نیازی نیست خود را مجبور به انجام کاری کنید که از قبل واقعاً می خواستید انجام دهید. اما وقتی که انگیزه به صفر کاهش پیدا می‌کند، مقاومت داخلی قوی به این معنا است که هزینه اراده بالا است (گوشه بالا سمت چپ ، جایی که هزینه اراده ۱۰۰ است و انگیزه ۰).
اطلاعات بیشتر در مورد این رابطه در بخش قدرت اراده مورد بحث قرار خواهد گرفت ، اما آنچه شما باید در حال حاضر بدانید این است که وقتی انگیزه انجام کاری را ندارید ، “هزینه اراده” سر به فلک می کشد. و هنگامی که هزینه های اراده زیاد است ، حفظ یک رفتار در طول زمان برای شما دشوار خواهد بود (همچنین تبدیل آن به یک عادت ).
حال ، بیایید نگاهی جدی به “انگیزه گرفتن” بیندازیم که با وجود کاملاً بی اثر بودن در طولانی مدت ، بر ادبیات خودیاری مسلط است.

دانلود رایگان کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر

 

بسیاری از مشکلات ” انگیزه گرفتن”
آیا گرفتن انگیزه واقعا کمک می کند ؟ پاسخ گاهی دیوانه کننده است. در بعضی مواقع می توانید انگیزه ورزش کردن یا نوشتن ۲۰۰۰ کلمه را به ذهن بیاورید ، اما در بعضی مواقع ممکن است در آخر چرت بزنید ، تلویزیون تماشا کنید یا یک نوشیدنی بنوشید. و این یک مشکل بزرگ است چون …
اگر انگیزه گرفتن استراتژی شما باشد ، نمی توانید عادت هایی را ایجاد کنید.
می دانیم که عادت ها نیاز به تکرار مداوم دارند . حدود آزمایش دهم از مطالعه قبلی بود که مغز شرکت کنندگان الگو را انتخاب کرده و تشخیص رفتارها بسیار بیشتر از آن طول کشید.
از حرفم برداشت اشتباه نکنید . انگیزه احساس مهمی است که دارای مزایای زیادی است. اما به آن به عنوان یک جایزه و چیزی خوب که ظاهر می شود فکر کنید. می دانم که برخی از شما در حال حاضر به انگیزه گرفتن اعتماد می کنید ، بنابراین هدف بخش بعدی متقاعد کردن شما برای کنار گذاشتن آن است. من واقعاً می خواهم شما این مفهوم را فراموش کنید چون به نفع خودتان است و در ادامه چرایی آن را متوجه خواهید شد .
انگیزه غیرقابل اطمینان است
انگیزه غیرقابل اعتماد است زیرا بر اساس احساسات شما است و برای قرن هاست که می دانیم احساسات انسان سیال و غیرقابل پیش بینی است. بسیاری از موارد می توانند احساسات شما را تغییر دهند: یک رخداد ، سطح شکر خون ، افسردگی ، نوسانات شیمیایی ، هورمون ها ، سلامتی ، محرک های خارجی ، سطح انرژی ، باورها و استفراغ گربه. به عبارت دیگر ، هر چیزی می تواند احساسات شما را تغییر دهد . آیا واقعاً می خواهید امید خود را به چیزی بسیار ناپایدار امیدوار کنید ؟ آیا می خواهی امیدت را روی چیزی بسیار… ناپایدار بگذاری ؟ قانون شماره ۱ هر بنیانی این است که باید محکم باشد. انگیزه مانند ساختن خانه روی مایع است (اسم قایق های خانه ای را نیاورید – مقایسه را خراب می کنند ) .
همه ی افراد روزهای “خاموش” دارند که انرژیشان در سطح پایینی قرار دارد . این بدان معنی است که انگیزه شما برای انجام کارهای مفید نیز پایین خواهد آمد. این استراتژی باعث می شود که به مواردی مانند فیلم های انگیزشی ، مقالات ، سخنان انگیزه بخش و سایر موارد کوتاه مدت متوسل شویم.
و به این فکر کنید: با یک استراتژی “انگیزه گرفتن” نه تنها برای انجام کاری باید انگیزه داشته باشید بلکه برای انجام آن باید بیشترین انگیزه را داشته باشید. بنابراین ، برای داشتن انگیزه برای ورزش ، باید بیشتر از آنچه می خواهید چیپس بخورید و تلویزیون تماشا کنید ، ورزش کنید. و فقط گاهی اوقات موفق خواهید شد .
فعالیت هایی که برای ما مفید است (خوردن کلم بروکلی خام ، دویدن ۸ مایل ، و سپس خوردن کلم بروکلی بیشتر) مواردی نیستند که انجام آنها با انگیزه آسان باشد . جایزه های کوتاه مدت بروکلی خام و ورزش کردن ، زمان سختی برای رقابت با بستنی روی مبل هنگام تماشای یک فیلم دارد . انگیزه من برای انجام مورد دوم بالا باقی می ماند .
شما همیشه نمی خواهید انگیزه بگیرید
نظریه انگیزه رشد به شرح زیر است: اگر می خواهم کاری انجام دهم ، نیازی نیست که خودم را مجبور به انجام آن کنم (استفاده از قدرت اراده)! وقتی انگیزه دارید ، انجام کارها آسان است و در صورت وجود هرگونه اراده ، به کار زیادی نیاز ندارد. نمودار ابتدای این فصل را به خاطر می آورید؟ وقتی کاملاً انگیزه داشته باشید ، مقدار اراده صفر است این روش در ابتدا بهترین راه به نظر می رسد ، به خصوص وقتی فکر می کنید که قدرت اراده منبع محدودی است (بعداً به آن پرداخته می شود). این باعث می شود انگیزه از نظر تئوری بسیار مطلوب باشد ، اما همانطور که آنها می گویند ، “هر گل سرخ خارهایی دارد ، که انگشت شما را می برد و باعث می شود در مقابل برادرزاده خود دشنام بدهید .”
مشکل: پرورش انگیزه بر اساس تقاضا آسان نیست (و گاهی اوقات تقریباً غیرممکن است). برای تایید این موضوع از تجربیات خود فراتر نروید .چقدر آسان بوده است که وقتی خسته ، بیمار هستید ، سردرد دارید ، احساس “خاموشی” می کنید ، یا اینکه واقعا می خواهید کار سرگرم کننده دیگری انجام دهید ، به خود انگیزه دهید؟این ایده برای تغییر آنچه شما آرزو می کنید فقط با تمرکز بر مزایا ، واقعاً قدرت و تأثیر احساس ما را بی اعتبار می کند. این که احساساتتان را با فکر کردن تغییر دهید واقعا دشوار است. زمانی که انرژی و تفکر سالم داریم واز وسوسه های اساسی خالی هستیم ، با انگیزه به موفقیت می رسیم.اما وقتی زمان اقدام فرا رسیده و سناریو بسیار مطلوب به نظر می رسد ، تصمیم خواهیم گرفت “فردا این کار را انجام دهیم”.
اخیراً وقتی خسته بودم و سردرد داشتم ، هیچ عبارت انگیزشی یا تصوری وجود نداشت که بخواهد من را وادار به کار کردن روی این کتاب کند . من هم نمی خواستم انگیزه بگیرم. دلم می خواست بخوابم! خوشبختانه به انگیزه اعتماد نکردم. دانلود رایگان کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر
در زندگی شما زمان هایی وجود خواهد داشت که انگیزه ای برای انگیزه گرفتن نخواهید داشت. این بدان معنی است که شما نمی خواهید که بخواهید ورزش کنید . این به شما این احساس را می دهد که با تفکر مبتنی بر انگیزه چقدر می توانید از اقدام دور باشید. به جای اینکه فقط کاری را انجام دهید ، باید بخواهید آن را انجام دهید ، اما گاهی انگیزه ایجاد می کنید تا انگیزه داشته باشید. به هر ترتیب به نظر می رسد که دیوانگی است . اگر نمی خواهید انگیزه بگیرید ، و انگیزه گرفتن استراتژی شما برای انجام کارها بود ، شما قبل از شروع جنگ ، نبرد را از دست داده اید. و عادتهای شما جوان خواهند مرد.
برخی از افراد به طور عادی فکر می کنند انگیزه تنها مبنای اقدام کردن است
از آنجایی که انگیزه گرفتن توسط نویسندگان خودآموز به عنوان راهی برای به کار گرفتن خود در جهت اقدام و بهبود زندگی تثبیت شده است ، تعداد کمی از مردم این مسئله را زیر سوال می برند. این یک روش استاندارد است .وقتی مردم برای “تعمیر انگیزه” خود از وب سایتهای انگیزشی بازدید می کنند ،آن ها زیاد می شوند و رونق پیدا می کنند . من اعتراف می کنم که داشتن انگیزه ، یک استراتژی بهتر از هیچ چیز است ، اما شکستن هیچ چیز سخت نیست.
به عنوان مثال ، تأثیر مطلوب ورزش سه علت احتمالی دارد: انگیزه ، اراده یا عادت. اگرچه هر عملی ترکیبی از انگیزه و اراده است ، اما ما تمایل داریم بیشتر به یکی یا دیگری اعتماد کنیم . پس یک ترکیب عجیب و غریب از تلاش برای کسب انگیزه وجود دارد که می‌گوید شما باید به هر حال این کار را انجام دهید ( معمولا وقتی که جنگ به باخت می انجامد به این مورد می رسیم ) .
یک عادت مخرب این است که باور داشته باشید برای انجام دادن کاری باید انگیزه داشته باشید .وقتی دوست دارید انگیزه داشته باشید مشکلی نیست ، اما وقتی نمی توانید کاری انجام دهید مگر اینکه انگیزه داشته باشید مشکل پدیدار می شود . این روشی عالی است برای ورود به مارپیچ تنبلی . تنبل بودن باعث می شود احساس تنبلی کنید ، و اگر همیشه احساس تنبلی می کنید و از این قانون انگیزه پیروی می کنید ، دیگر به تنبل بودنتان ادامه خواهید داد . هیچ راهی برای خروج از آن نیست . این ایده که انگیزه مقدم بر عمل است می تواند به شدت در روان یک شخص ریشه دواند. اما هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید احساسات و اعمال شما باید همیشه مطابقت داشته باشد.این ایده یک سبک زندگی محدود کننده و ناامید کننده را ایجاد می کند.
انگیزه موجب شکست ما از طریق قانون کاهش اشتیاق می شود دانلود رایگان کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر
خب ، بگذارید بگوییم شما قادر هستید هر روز به مدت دو ساعت کتاب بخوانید .و بگوییم که شما قادر به انجام این کار به مدت سه هفته متوالی هستید . در این مرحله ، شما احتمالاً شروع به شکل دادن عادت بسیار ضعیفی برای این رفتار می کنید. اما از آنجا که به انگیزه خود اعتماد کرده اید ، این دوره مهم تغییر احتمالاً به معنای پایان پیشرفت شما خواهد بود.
“قانون کاهش اشتیاق” یک قانون واقعی نیست ،بلکه اصطلاحی است که من آن را ساختم زیرا توصیفی بیشتر از اصل اقتصادی مشابه است: ” قانون نزولی بودن مطلوبیت نهایی “. این قانون اقتصادی می گوید شما از پنجمین برش پیتزا خود به میزان کمتری از چهارمین برش خود و از چهارمین برش خود کمتر از سومین لذت خواهید برد . وقتی صحبت از تکرار رفتار می شود ، همان نوع اتفاق می افتد.
وقتی یک رفتار تحولش را برای تبدیل شدن به یک عادت شروع می کند ، نسبت به آن کمتر احساسی می شوید. حتی خسته کننده و روزمره به نظر می رسد . روی آن حساب کنید . جرمی دین در کتابش تحت عنوان ایجاد عادت ، شکستن عادت می گوید : یک عادت بدون اینکه کسی متوجه آن شود از روی شناخت پیش نمی رود؛ بلکه کار را از نظر احساسی انجام می دهد . […] . عمل انجام یک عادت به طرزعجیبی فاقد احساس است. دکتر وود و همکارانش در تحقیقی که در دانشگاه اِی اَند اِم تگزاس انجام دادند ، این اتفاق را متذکر شدند . وقتی شرکت کنندگان یک رفتار عادی را انجام می دادند ، به طور قطع نسبت به آن احساسات کمتری داشتند .به همین دلیل است که فکر کردن به اینکه شما برای اقدام کردن به انگیزه نیاز دارید ، برای ساخت یک عادت علیه شما عمل می کند .تکرار باعث نمی شود که ما از انجام کارها بیشتر هیجان زده شویم ، بلکه هیجان ما را کمتر می کند. مزیت پیشنهاد عادت ها مقاومت کمتر و انجام آن به صورت خودکار است.این واقعیت که رفتار عادی احساسات شدیدی را بر نمی انگیزد از مزایای آن است . درست است ، زیرا هر چیزی که به احساسات انسانی وابسته است کاملا غیر قابل اعتماد است.
هیجان اولیه شروع کار در ابتدا یک متحد و کمک کننده است ، اما وقتی محو شود به دشمن بزرگی تبدیل می شود و شما را به فکر می اندازد که آیا چیزی اشتباه است. شما ابتدا با اعتماد نکردن به انگیزه و احساسات خود تا حد زیادی این خطر را کاهش می دهید.
مشتاق بودن بسیار خوب است ، اما بیایید این طرز فکر را به عنوان جایزه ای برای اقدام کردن در نظر بگیریم، نه نشانه ای برای اقدام . بهتر است کاری انجام دهید چون شما انتخاب می‌کنید که آن را انجام دهید ، یک پایه ی محکم که نوسانات شدیدی ندارد . عدم اشتیاق گاهی اوقات باعث حرکت به سمت شرایط پایدارعقده های قاعده ای می شود . دانلود رایگان کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر
این کاهش اشتیاق قابل‌ پیش ‌بینی گویای آن است که چرا بسیاری از مردم پس از ژانویه برنامه‌های ورزشی خود را رها می‌کنند . با وجود تمرین موفقیت‌آمیز، متوجه می شوند که دیگراحساس انگیزه نمی‌کنند و توقف می‌کنند .
شاید اگر آنها می فهمیدند که چرا دیگر احساس انگیزه نمی کنند ، تشویق می شدند و ادامه می داند. به عنوان یک استراتژی اصلی ، انگیزه ممکن است آنقدر خوب باشد که بتواند شما را مقداری در زندگی یاری کند (شاید) ،اما یک انتخاب ضعیف در مقایسه با قدرت اراده است. با اینکه قدرت اراده بهترین استراتژی است ، اغلب مردم نمی‌دانند چطور از آن استفاده کنند و نیروی اراده خود را به سرعت تخلیه می کنند . با وجود آنچه که گفتم ، نگران نباشید ، شما هنوز هم می توانید از کارهای روزمره خود بسیار لذت ببرید. شما همیشه انسانی با احساسات و عواطف خواهید بود! از شما نمی خواهم که هرگز احساسی نداشته باشید. از شما می خواهم هرگز نگذارید احساسات شما را متوقف کند.
چرا اراده ، انگیزه را شکست می دهد
اکنون که انگیزه را کمی کم ارزش کردیم ، می خواهم به شما بگویم که چگونه بیشتر از آن استفاده کنید. تناقض ؟ نه ، دلیل اینکه من انگیزه را دوست ندارم بد بودن آن نیست. به عنوان مثال ، برای نوشتن این کلمات به سطح پایه ای از انگیزه نیاز دارم. اما انگیزه ، بدون هیچ تقصیری ، به عنوان راه حل اصلی برای رشد شخصی شناخته شده است . مثل این است که به شما بگویم هویج سرطان را درمان می کند . هویج برای شما مفید است ، اما به احتمال زیاد سرطان هیچ کس را درمان نمی کند. بنابراین اکنون این چیز خوب ( هویج ) به دشمن حقیقت تبدیل شده‌است و مردم را فریب می‌دهد . به این ترتیب انگیزه ، هویج شیطانی است.
استراتژی اراده ی عادت های کوچک برای انگیزه بسیار مفید و خوب ولی غیر قابل اطمینان است. من فهمیده ام که با استفاده از اراده ، انگیزه قابل اعتمادتر می شود ؛ و وقتی کاری را انجام دهید انگیزه به سرعت به سراغتان می آید . سه دلیل وجود دارد که چرا مجبور کردن خود به عمل کردن با قدرت اراده بسیار بهتر از تلاش برای انگیزه گرفتن است .
قدرت اراده قابل اطمینان است
برخلاف تکنیک های مبتنی بر انگیزه ، اراده بسیار قابل اطمینان است. اگر خودتان را مجبور به انجام کاری کنید مهم نیست که چه کاری انجام دهید ، این روش قابل اعتماد است. البته این تنها در صورتی است که بتوانید خود را مجبور به انجام آن کنید. و اتفاقاً این دو مزیت بعدی اراده باعث اطمینان بیشتر به آن می شود.
اراده می تواند تقویت شود
برخلاف انگیزه ، قدرت اراده را می توان مانند عضله تقویت کرد. پروفسور روی باومیستر ، محقق برجسته خود کنترلی ، در سال ۱۹۹۹ دریافت که دانشجویانی که برای بهبود وضعیت بدن خود به مدت دو هفته از اراده خود استفاده کرده اند ، در مقایسه با افرادی که روی وضعیت خود کار نکرده اند ،” بهبود قابل توجهی در اقدامات بعدی خودکنترلی نشان داده اند”. مطالعه دیگری نشان داد که یک برنامه دو ماهه تمرین هوازی منجر به بهبود سایر فعالیتهای کنترل غیرمستقیم بر خود می شود . دانلود رایگان کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر
این طلای خودسازی است .این مطالعات پیشنهاد می‌کنند که ما می‌توانیم توانایی خود برای بهبود خودمان را تقویت کنیم !اما اگر چیزی نه برای اولین بار و نه هر زمان دیگری کار نکند ، آن موقع شما با تلاش مداوم چرخ های خود را می چرخانید. انگیزه اغلب اوقات عمل می کند ، بنابراین ارزیابی آن مشکل است. اما اگر به نتایج طولانی مدت استفاده از انگیزه خود نگاه کنید ، می بینید که به طور مداوم عمل نمی کند. انگیزه چیزی نیست که به راحتی بهبود پیدا کند چون وقتی سگتان می میرد ، روحیه شما تاریک می شود ؛ وقتی خسته هستید یا در حالت روحی بدی هستید ، احساس ورزش کردن نخواهید داشت . با این وجود می توانید توانایی خود را برای اقدام با وجود احساس مقاومت به دلیل ضربه عاطفی ، عدم اعتماد به نفس ، بدخلقی یا سطح پایین انرژی ، بهبود ببخشید. و این همان اراده است .
استراتژی های اراده می توانند برنامه ریزی شوند
اگر به انگیزه اعتماد کنید ، با پایبند بودن به یک برنامه زمان سختی را پیش رو خواهید داشت . وقتی زمان نوشتن است ، چه کسی می داند که شما انگیزه دارید یا خیر؟ این غیر قابل پیش بینی است و تقویم پسند نیست .
اگرچه با استفاده از اراده ، می توانید فعالیتی را برنامه ریزی کنید و خواه در آن زمان انگیزه داشته باشید یا نه ، آن را انجام دهید. این امکان سازگاری و ثبات را فراهم می کند ، که هم عادت است و هم تقویم پسند. عادت ها از یک برنامه کلی برای نوشتن فقط در زمانی که می توانید یا ورزش کردن فقط در هنگام هم ردیف بودن ستارگان ساخته نشده اند. شما باید این کار را در تقویم خود قرار دهید و آن را انجام دهید ، و این نیاز به اراده دارد.
سوال اصلی همچنان باقی می ‌ماند : چگونه می توانیم موفقیت مداوم را با استفاده از نیروی اراده حفظ کنیم؟ برای پاسخ به این سوال ، بیایید آنچه علم درباره قدرت اراده به ما می گوید ، جمع بندی کنیم و جواب را از آن بگیریم.

قدرت اراده چگونه عمل می کند
قبلا اعتقاد بر این بود که اراده منبع نامحدودی از میل و خواسته است . ایده این بود که اگر چیزی را به اندازه کافی می خواستید ، همیشه قدرت اراده کافی برای بدست آوردن آن را دارید. وقتی بامایستر در سال ۱۹۹۶ مطالعه ای تا حدودی بی رحمانه انجام داد ، این ایده تغییر کرد. این کار با ۶۷ نفر در اتاقی آغاز شد که بلافاصله از بوی وسوسه انگیز کلوچه های تکه شکلات تازه پخته شده اشباع شده بود. سپس آنها کلوچه ها و سایر شکلات ها را به اتاق آوردند. اینجا قسمت بی رحمانه ماجرا شروع می شود – فقط به برخی از شرکت کنندگان خوراکی های شکلاتی داده شد. به دیگران تربچه داده شد تا در عوض میان وعده بخورند! حتی به عنوان فردی که عاشق تربچه خام است ، درد آنها را احساس می کنم.
دانشمندان از این مطالعه با شوخ طبعی اظهار داشتند که به نظر می رسد تعداد زیادی از ترب خورها “علاقه آشکاری به شکلات ها داشتند ، تا حدی که با حسرت به شکلات ها نگاه می کنند و در چند مورد حتی کوکی ها را می گیرند تا از آنها بو بگیرند.” همانطور که گفتم ، بی رحم . دانلود رایگان کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر
بعد از این ، به شرکت کنندگان گروه های شکلات و تربچه یک پازل داده شد تا حل کنند . کسانی که تربچه می خوردند کمتر از نیمی از وقتی که افراد مصرف کننده شکلات برای حل پازل امتحان کردند صرف کردند و قبل از تسلیم شدن ، به دفعات کمتری سعی در حل آن داشتند. به نظر می رسد که مجبور بودن برای خوردن تربچه به جای شکلات کوکی ، اراده آنها برای ادامه مبارزه با این پازل را خالی کرده بود. بامایستر این پدیده را “تخلیه نفس” نامید. از آن زمان ده ها مطالعه در مورد تأیید نتایج حاصل از این مطالعه پیشگام انجام شده است.
تصمیمات نیز باعث کاهش اراده می شوند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *