دانلود رایگان کتاب حافظه نامحدود کوین هرسلی

دانلود کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شما مسئول یادگیری خود هستید. شخصی که بیشترین کار را انجام می دهد شما هستید! اگر محدودیت های خود را باور داشته باشید و کنارشان بگذارید، زندگی شما بسیار زیبا خواهد شد.
بهبود حافظه و تمرکز فقط مربوط به کاری نیست که باید بیشتر از آن انجام دهید. وقتی تصمیم می گیرید که بهانه ها، قضاوت ها و شکایت های خود را کنار بگذارید، چقدر خوب است که می توانید مهارت جدیدی یاد بگیرید. اگر به طور مداوم رویکرد خود را تغییر دهید و اشتیاق خود را برای یادگیری این اطلاعات افزایش دهید، بر آن تسلط پیدا خواهید کرد.
اکنون اقدام کنید!
۱٫ اگر به بهانه های خود ادامه دهید ، پنج سال دیگر زندگی شما چگونه خواهد بود؟
۲٫ وقتی بهانه ها را از خود دور کنید چه کسی برای خود خواهید بود؟
۳٫ به یاد داشته باشید آنها فقط بهانه اند. این حقیقت نیست اکنون آنها را تغییر دهید.
۴- چه چیزی برای شما مهمتر است: خود را از تجربه و پتانسیل خود معاف کنید و بهترین شخصیتی باشید برای خود.
۵- چرا برای شما مهم است که یاد بگیرید که حافظه خود را تقویت کنید؟ در مورد آن فکر کنید و تا آنجا که می توانید دلایل خود را بنویسید.

 

فصل ۳ هرگز دروغ را باور نکنید دانلود رایگان کتاب حافظه نامحدود کوین هرسلی
تا زمانی که ذهن بتواند این واقعیت را تصور کند، می توانید این کار را انجام دهید – به شرطی که صددرصد باور داشته باشید.
آرنولد شوارتزنگر می گوید، یک ماهی وجود داشت که در برکه زندگی می کرد. یک روز او با ماهی دیگری روبرو شد که قبلاً در دریا زندگی می کرد. ماهی برکه پرسید ، “اینها چیست؟” و ماهی های دریایی گفتند: “در دریا مقدار زیادی آب است که میلیون ها بار از حوضچه شما بزرگتر است.” ماهی برکه هرگز دوباره با ماهی دریا صحبت نکرد زیرا او فکر می کرد ماهی دریا دروغگو است.
ما از این چه چیزی را میتوانیم بیاموزیم؟
اعتقادات شما به آنچه که بر آن تمرکز می کنید، حافظه شما آن را می تواند انجام دهد. ممکن است نسخه بی حد حقیقت واقعی شما باشد. بسیاری از مردم هرگز طعم پتانسیل واقعی خود را نمی چشند زیرا آنها تصمیم گرفته اند فقط یک دیدگاه محدود از آنچه می توانند انجام دهند را در ذهن خود جا دهند.
فکر کنید که اگر باور های منفی شما از بین برود، برای خود چه کسی خواهید بود؟
ریچارد بندلر گفت، “اعتقادات مربوط به حقیقت نیست. اعتقادات مربوط به ایمان است. آنها راهنمای رفتار ما هستند. ” ما همیشه از آنچه باور داریم دفاع می کنیم. اگر اعتقاد دارید که حافظه بدی دارید، همیشه مطابق با این عقیده عمل خواهید کرد. اگر می خواهید حافظه و تمرکز خود را بهبود ببخشید، باید یک سیستم اعتقادی ایجاد کنید که از آنها پشتیبانی کند. تصور کنید یک زمین با شماره های یک و دو وجود دارد. سیارات در هر حالت یکسان هستند، اما … آنها در ابعاد مختلف هستند. در زمین شماره یک آقای الف و در زمین شماره دو آقای ب.

ظاهر آنها یکسان است، یکسان صحبت می کنند، در یک محیط مشابه زندگی می کنند، تحصیلات یکسانی دارند و حتی از سیستم عصبی مغزی یکسانی برخوردارند. همه چیز مثل هم است. فقط یک چیز است که آنها را از هم جدا می کند.
آقای الف معتقد است که او خاطره وحشتناکی دارد. او همیشه به مردم می گوید: «بی توجهی همه جا است. این مانند کانگورویی است که در ذهنم پرش می کند. ”
“من همیشه چیزها را فراموش می کنم.”
“من از اسم وحشتناکی برخوردار هستم.”
“حافظه من هر روز بدتر می شود.”
“حافظه من پر است.”
“حافظه من مثل غربال است.”
“من احمقم.”
“مغز شما پر می شود – بنابراین زیاد یاد نگیرید!”
او از یادگیری متنفر است. او علاقه ای به یادآوری ندارد زیرا فکر می کند فراموش خواهد کرد. دانلود رایگان کتاب حافظه نامحدود کوین هرسلی

ولی آقای ب معتقد است که او حافظه فوق العاده ای دارد. در حقیقت ، دارای یک خاطره استثنایی است. او همیشه می گوید: “من تصمیم می گیرم خودم را روی چیزی متمرکز کنم. مانند پرتوی لیزر است. ”
“بهبود حافظه مهم است.”
“ببینید چقدر به یاد می آورم: در ذهن من به اندازه چهار حافظه خاطره ذخیره شده است.”
“حافظه من هر روز بهتر و بهتر می شود.”
“من به یاد آوردن نام ها را دوست دارم.”
“من درخشان هستم.”
“حافظه من توانایی ذخیره و به یاد آوردن کوه اطلاعات را دارد. این تنها ظرفی است که دارای این ویژگی است: هرچه بیشتر در آن بگذارم، بیشتر جا می شود. ”
او عاشق یادگیری است. او می خواهد همیشه ذهن خود را تقویت کند.
حالا فکر می کنید چه کسی حافظه بهتری خواهد داشت؟ قطعا آقای ب.
تنها تفاوت آقای الف و آقای ب در اعتقادات آنهاست. از نظر شما چه اعتقادی درست است؟
پاسخ این است که هر دو درست هستند. این فقط تفکر ما است که باعث درست یا غلط شدن اوضاع می شود. آقایان الف و آقای ب، هر دو اعتقاداتی دارند و هر دو تجربه یا افکاری برای پشتیبان گیری از آن دارند.
تنها تفاوت این است که تمرکز آقای A منفی و برکنار کننده است. او خودش را برای شکست آماده می کند.
ولی تمرکز آقای B مثبت و توانمندتر است. او خودش را برای موفقیت آماده می کند. آقای A و آقای B اعتقادات خود را انتخاب می کنند. این یک تأثیر خارجی نیست که نتیجه آنها را تعیین کند. همه ما در انتخاب آنچه که بر آن تمرکز کنیم، آزادی داریم و در نهایت، این باورهایی را که با خود حمل می کنیم، نتیجه را تعیین خواهد کرد.
اعتقاد به معنای یقین داشتن است و آنچه را که باور می کنید، همان می شوید.
افکار منفی سد تمرکز حافظه شما هستند. تا زمانی که تصمیم نگیرید مسئولیت خود را بپذیرید و افکاری را که به طور مداوم به خود تغذیه می کنید تغییر دهید، نمی توانید شرط منفی خود را شکست دهید. هر تفکر ما خلاق است: این قدرت ساختن و قدرت تخریب را دارد. اکثر مردم متوجه نیستند که وقتی از عبارات مشکوک استفاده می کنند برای خودشان استانداردهایی هستند. این معیارها تبدیل به انتظاراتی می شوند و در پایان به پیشگویی های خودکفا تبدیل می شوند.
در اینجا مثالی از آنچه با یک باور منفی اتفاق می افتد آورده شده است:
ذهن شما حلقه می شود و از یادگیری هر چیز جدیدی جلوگیری می کند. اعتقاد شما را تحت تأثیر قرار دانلود رایگان کتاب حافظه نامحدود کوین هرسلی
می دهد و یا جلوی شما را می گیرد. به طور خلاصه، هر فکر و کلمه ای یا برای شما و یا ضد شما عمل می کند، و هر عقیده ای که شما درست بودن آن را تأیید می کنید فهم می کند و یک باور می شود. وقتی یک باور را تغییر می دهید،در واقع یک ساختار ذهنی و سبک زندگی خود را تغییر داده اید. به عبارت دیگر، ما آنچه را که به ما آموخته اند باور کنیم را باور می کنیم و اعتقادات را زیر سوال نمی بریم! زیرا نمی خواهیم منابع را زیر سوال ببریم. شروع کنید به سوال پرسیدن از خود، “با تغییر عقاید در مورد ذهن، تمرکز و حافظه خود به چه کسی شک خواهم کرد و چرا فکر می کنم این درست است؟”
مردم تمایل دارند فکر کنند که باورهایشان کاملاً درست است، اما این باورها فقط برای آنها صادق است.نه برای دیگر افراد! دانلود رایگان کتاب حافظه نامحدود کوین هرسلی
صرف اینکه نمی توانید کاری را به خوبی انجام دهید، به این معنی نیست که غیرممکن است. باورهای محدودکننده خود را شناسایی کنید و سپس سوال کنید، “اگر اصلاً درست نبودند چه می شد؟” و به خاطر داشته باشید که محدودیت های موجود در سیستم اعتقاد شما همیشه شما را از دیدن گزینه های بدیهی باز می دارد. اگر تصمیم دارید اعتقادات خود را تغییر دهید، در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:
اول، ۸۰٪ تغییر هر چیزی مربوط به این است که چرا می خواهید تغییر دهید و فقط ۲۰٪ مربوط به نحوه انجام آن است. مسئولیت پذیرفتن به همین سادگی است و تصمیم می گیرید که باورهای خود را تغییر دهید. دوم، اعتقاد را زیر سوال ببرید. بعضی چیزها وجود دارد که قبلاً با تمام وجود باور داشتید اما اکنون آنها را باور ندارید. چرا؟ چون آنها را زیر سوال بردید. اگر مدت ها پیش، برخی از معلمان به شما گفته اند که شما دارای یک غربال شبیه حافظه هستید، به این معنا نیست که شما باید سخنان معلم را درست یا واقعی بیان کنید. شما آن زمان کوچکتر بودید، تجربه کمتری داشتید و توانایی زیر سوال بردن را نداشتید.
اکنون با افزایش سن این مزیت به وجود می آید که شما می توانید قضاوت او درباره خود را زیر سوال ببرید. از خود سوالاتی بپرسید، “اگر این اعتقاد را حفظ کنم چقدر برای من گرون تمام می شود؟
آیا باید آن را حفظ کنم؟ اصلا واقعیت دارد؟ آیا می توانم صد در صد مطمئن شوم که این خود حقیقت است؟ ”
سوم، باور جدیدی ایجاد کنید و برای تأیید آن، به تجربیات، تحقیقات و افکار خود رجوع کنید. هنگامی که اعتقادات خود را تغییر می دهید، به خود اجازه می دهید بیش از ظرفیت، خود را تصور کنید.
چهارم، اغلب از عقیده جدید استفاده کنید و آن را بخشی از هویت خود قرار دهید.
اعتقادات شما فقط داستان هایی است که قبول کرده اید خود واقعیتان باشید. دانلود رایگان کتاب حافظه نامحدود کوین هرسلی
اسپنسر لرد گفت، “اعتقادات خال کوبی نیستند، بلکه دقیقاً مانند لباس هستند شما می توانید آنها را بپوشید و به میل خود از تن خارج کنید.” بنابراین، در اینجا پنج باور اصلی وجود دارد که آن هارا باید بدانید:

۱٫ من با تمرکزی استثنایی متولد شدم
حافظه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *