دانلود رایگان سوالات برنامه ریزی استراتژیک

سوالات برنامه ریزی استراتژیک با پاسخ تشریحی

دانلود فایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود رایگان سوالات برنامه ریزی استراتژیک

برنامه ریزی استراتژیک چیست؟
برنامه ریزی استراتژیک یک فعالیت مدیریت سازمانی است که برای تعیین اولویت ها ، تمرکز انرژی و منابع ، تقویت عملیات ، اطمینان از اینکه کارمندان و سایر ذینفعان در جهت اهداف مشترک کار می کنند ، ایجاد توافق در مورد نتایج / نتایج مورد نظر و ارزیابی و تنظیم جهت سازمان به کار می رود. پاسخ به یک محیط در حال تغییر این تلاشی منضبط است که تصمیمات و اقداماتی اساسی را ایجاد می کند که سازمان را شکل می دهد و هدایت می کند ، چه کسی به او خدمت می کند ، چه کاری انجام می دهد و چرا آن را با تمرکز بر آینده تشکیل می دهد. برنامه ریزی استراتژیک موثر نه تنها در جایی که یک سازمان در حال رفتن است و اقدامات لازم برای پیشرفت را بیان می کند ، بلکه همچنین چگونگی شناخت موفقیت آن را بیان می کند.

دانلود رایگان سوالات برنامه ریزی استراتژیک
برنامه استراتژیک چیست؟

برنامه استراتژیک سندی است که برای برقراری ارتباط با سازمان با اهداف اهداف ، اقدامات لازم برای دستیابی به آن اهداف و سایر عناصر مهم دیگر که در طی برنامه ریزی برنامه ریزی شده اند ، استفاده می شود.

مدیریت استراتژیک چیست؟ اجرای استراتژی چیست؟

دانلود رایگان سوالات برنامه ریزی استراتژیک
مدیریت استراتژیک مجموعه ای جامع از فعالیتها و فرآیندهای مداوم است که سازمانها برای هماهنگی و همسو سازی سیستماتیک منابع و اقدامات با مأموریت ، چشم انداز و استراتژی در سراسر سازمان استفاده می کنند. فعالیت های مدیریت استراتژیک برنامه استاتیک را به سیستمی تبدیل می کنند که بازخورد عملکرد استراتژیک را برای تصمیم گیری فراهم می کند و با تغییر شرایط و شرایط دیگر ، برنامه را تکامل و رشد می بخشد. اجرای استراتژی اساساً مترادف با مدیریت استراتژی است و به معنی اجرای سیستماتیک یک استراتژی است.

مراحل برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک چیست؟
چارچوب ها و روش های مختلفی برای برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک وجود دارد. در حالی که هیچ قانون مطلقی در مورد چارچوب درست وجود ندارد ، اکثر آنها از الگویی مشابه پیروی می کنند و دارای صفات مشترک هستند. بسیاری از چارچوب ها از برخی تغییرات در برخی از مراحل اساسی ایجاد می شوند: 1) تجزیه و تحلیل یا ارزیابی ، جایی که درک درونی از محیط داخلی و خارجی در حال توسعه است ، 2) فرمول بندی استراتژی ، جایی که استراتژی سطح بالا توسعه یافته و یک برنامه استراتژیک سطح پایه سازمان است مستند 3) اجرای استراتژی ، جایی که برنامه سطح بالا به موارد برنامه ریزی عملیاتی تر و بیشتر ترجمه می شود ، و 4) مرحله ارزیابی یا مدیریت ، که در آن اصلاح و ارزیابی مداوم عملکرد ، فرهنگ ، ارتباطات ، گزارش داده ها و سایر مدیریت استراتژیک است مسائل رخ می دهد

مرتبط: نه گام برای برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک چیست؟دانلود رایگان سوالات برنامه ریزی استراتژیک

نقشه استراتژی چیست؟

نقشه استراتژی یک نمودار ساده است که ارتباط منطقی ، علت و معلولی را بین اهداف استراتژیک نشان می دهد (به صورت بیضی شکل روی نقشه نشان داده شده است). این یکی از قدرتمندترین عناصر مرتبط با روش کارت امتیازی متوازن است ، زیرا از آن برای ارتباط سریع نحوه ایجاد ارزش توسط سازمان استفاده می شود. نقشه برداری استراتژی می تواند به طور چشمگیری هر تلاش ارتباطی استراتژی را بهبود بخشد. اکثر افراد یادگیرنده های بصری هستند و بنابراین تصویری از استراتژی شما برای کارمندان بیشتر از یک روایت مکتوب قابل درک است. به علاوه روند تهیه نقشه استراتژی تیم را مجبور می کند تا در مورد آنچه می خواهند با اصطلاحات ساده و قابل درک به توافق برسند توافق کند. با داشتن یک نقشه استراتژی کاملاً مناسب ، هر کارمند می تواند ببیند که چگونه آنها را در دستیابی به اهداف سازمان سهیم می کند.

مرتبط: نقشه استراتژی چیست؟دانلود رایگان سوالات برنامه ریزی استراتژیک

ویژگی های یک چارچوب خوب برنامه ریزی چیست؟
انجمن برنامه ریزی استراتژیک (ASP) ، یک انجمن غیرانتفاعی و غیرانتفاعی مستقر در ایالات متحده ، که به پیشرفت فکر و عمل در زمینه توسعه و استقرار استراتژی اختصاص دارد ، یک مقاله Lead-Think-Plan-Act و مجموعه دانش همراه برای دستیابی و انتشار بهترین روشها در زمینه برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک. ASP همچنین معیارهایی را برای ارزیابی چارچوب های برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک در برابر مجموعه دانش ایجاد کرده است. چندین چارچوب برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک وجود دارد که با این معیارها مطابقت دارند ، مانند BSI’s Nine Step to Success. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معیارها ، لطفا به وب سایت ASP مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک به طور کلی و یا در مورد اینکه چگونه SMG می تواند به شما کمک کند ، لطفاً مستقیم با ما تماس بگیرید.

آخرین وبلاگ ها
آیا تیم شما مهارت های لازم برای اجرای موفقیت آمیز استراتژی را دارد؟
آیا تیم شما مهارت های لازم برای اجرای موفقیت آمیز استراتژی را دارد؟دانلود رایگان سوالات برنامه ریزی استراتژیک
توسط تری استرلینگ | 1 فوریه 2021

موفقیت سازمان به عنصر سرمایه انسانی ظرفیت سازمانی شما بستگی دارد.

چیزی که ما فراموش کرده ایم در برنامه راهبردی خود با آن ارتباط برقرار کنیم
چیزی که ما فراموش کرده ایم در برنامه راهبردی خود با آن ارتباط برقرار کنیم
توسط ریچارد خوارز | 26 ژانویه 2021

یک چیز رهبران تمایل دارند که در هنگام راه اندازی استراتژی ارتباط برقرار کنند ، می تواند بر اجرای برنامه استراتژیک تأثیر بگذارد.

«مطالب قدیمی تر

دانلود رایگان سوالات برنامه ریزی استراتژیک

بازپخش را مشاهده کنید

بازپخش را مشاهده کنید

Vie

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.